نسخه چاپي 

مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران در جمع معاونین خدمات شهری، روسای فضای سبز و پسماند مناطق 22گانه:

با حذف زوائد و رفع آشفتگی های بصری در سطح شهر تهران؛ شادابی را برای شهر و شهروندان به ارمغان آورید

مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران در جمع معاونین خدمات شهری، روسای فضای سبز و پسماند مناطق 22گانه، گفت: با حذف زوائد و رفع آشفتگی های بصری در سطح شهر تهران، شادابی را برای شهر و شهروندان به ارمغان آورید.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت خدمات شهری شهرداری تهران، جلسه شورای معاونین خدمات شهری مناطق 22گانه صبح امروز 23 دی ماه با حضور مصطفی کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران، مجتبی یزدانی معاون خدمات شهری شهرداری تهران، مدیران ارشد حوزه خدمات شهری، معاونین خدمات شهری مناطق 22گانه، روسای فضای سبز و پسماند مناطق 22گانه و... برگزار شد.
در این جلسه مصطفی کاظمی مشاور و مدیرکل دفتر شهردار تهران با اشاره به این که حوزه خدمات شهری گستره وسیعی را شامل می شود، گفت: اگر در سطح شهر تهران شاهد اقدامات و تحولاتی هستیم؛ حاصل نگرش، زحمات و برنامه ریزی هایی است که توسط این حوزه در سطح شهر تهران اجرایی شده است.
وی در ادامه با بیان این که بی شک تمامی اقدامات و خدمات رسانی این حوزه در سطح شهر تهران در راستای کسب رضایتمندی و جهت رفاه حال شهروندان است، گفت: ما هم شهروندان همین شهر هستیم و قاعدتا زمانی که ما احساس کنیم اقداماتمان به شهر و شهروندان باز می گردد، حس رضایتمندی به ما دست می دهد.
کاظمی با ذکر این نکته که تمامی اقدامات ما در سطح شهر تهران توسط شهروندان رصد می شود، اظهار کرد: این موضوع وظیفه ما را دو چندان می کند؛ بنابراین برای ایجاد روحیه نشاط و شادابی در شهر از طرح ها و رنگ هایی که به زیبایی شهر کمک کنند، بیشتر استفاده شود.
مدیرکل دفتر شهردار تهران در ادامه با اشاره به این که شهر تهران نسبت به سایر شهرهای دنیا بسیار بهتر و تمیزتر اداره می شود، اذعان کرد:اما فضای شهر تهران باید آراستگی های لازم را داشته باشد به این دلیل که نتیجه این آراستگی ها تاثیر مستقیمی بر روح و روان شهروندان دارد. بنابراین باید اقدامات دیگری را برای پیرایش شهری و حذف زوائد و رفع آشفتگی های بصری در سطح شهر تهران اجرایی کنید که شادابی را برای شهروندان به ارمغان آورید.
وی در ادامه اضافه کرد: در راستای همین امر باید اقدامات لازم را برای حذف پایه های اضافی در سطح شهر، رسیدگی ویژه به فضای سبز شهری ، کاشت نهال در معابر و پیاده روها و ایجاد فضای سبز در این نقاط، استفاده از ظرفیت های مردمی در راستای کاشت درخت در معابر، لزوم ایجاد و گسترش فضای سبز عمودی در سطح شهر تهران و تشویق شهروندان برای این امر در راستای زیبایی بصری شهر،کاشت گونه های گیاهی متناسب با شهر تهران،حذف زوائد و آشفتگی های بصری، جایگزین کردن گلدان به جای نرده های حائل در سطح شهر، لزوم آراستگی سطح شهر تهران در حوزه پسماند و حذف زباله گردها از سطح شهر و... اقدامات لازم صورت گیرد.
مجتبی یزدانی، معاون خدمات شهری شهرداری تهران نیز در این جلسه، گفت: همه مناطق باید با همکاری یکدیگر از هم اکنون نسبت به برنامه ریزی برای دهه مبارک فجر و طرح استقبال از نوروز99 اقدامات موثری انجام دهند و فعالیت ها در این زمینه باید به بهترین شکل ممکن انجام و در سطح شهر تهران به شکل مشهودی اجرا شود.
وی با بیان این که تمامی مناطق 22گانه باید چوب و سرشاخه جمع آوری شده در منطقه خود را به نقاط تعیین شده از سوی سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران ارسال کنند، تصریح کرد: همچنین تمامی چوب و سرشاخه های جمع آوری شده تمامی مناطق در مکان تعیین شده ای در منطقه 18 به بیوکمپوست تبدیل می شود.
یزدانی با اشاره به تولید کود کمپوست آلی گرانوله غنی شده در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه، گفت: همه مناطق 22گانه باید از کود تولیدی در مجتمع پردازش و دفع آرادکوه برای فضای سبز خود استفاده کنند.
معاون خدمات شهری شهرداری تهران در ادامه به اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء در ساختمان های شهرداری تهران، ساختمان های دولتی و ادارات پرداخت و گفت: این طرح در تمامی ساختمان های شهرداری تهران با موفقیت اجرا گردید. همچنین این طرح در ادارات و ساختمان های دولتی نیز در حال اجرا می باشد.
گفتنی است در جریان این جلسه مهندس یزدانی بر موضوعاتی چون لزوم فرهنگ سازی و اطلاع رسانی در خصوص طرح کاپ و اجرای طرح تفکیک زباله از مبداء در ساختمان های شهرداری تهران، ادارات و ساختمان های دولتی ، اجرای طرح تفکیک پسماند در شهرک ها و ساختمان های بلندمرتبه در راستای کاهش پسماند و اجرای مطلوب طرح کاپ،اعلام پیشرفت ریالی و فیزیکی پروژه های حوزه خدمات شهری در مناطق 22گانه، صورت وضعیت الکترونیک، سامانه توزین، رسیدگی ویژه به پیام های سامانه 137 در حوزه خدمات شهری، لزوم هوشمندسازی چاه ها، پیرایش و حذف زوائد بصری در سطح شهر تهران، توجه ویژه به بحث استانداردسازی و HSE و... تاکید کرد.
همچنین در جریان این جلسه گزارشاتی در خصوص کاشت درخت در مناطق 22گانه، بوستان ها و معابر و کاشت گونه های گیاهی سازگار با محیط در مناطق، جنگلکاری و طرح توسعه کمربند سبز پیرامون شهر تهران، غرس نهال و اجرای طرح تفکیک در مبداء در ساختمان های شهرداری تهران، ادارات و ساختمان های دولتی ارائه گردید.  • سه شنبه ٢٤ دی ١٣٩٨ - ٠٩:٠٧
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: