نسخه چاپي 

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری تهران:

پرداخت عوارض خودرو از طریق سامانه تهران – من

به منظور یکپارچه سازی بسترهای دریافت عوارض خودرو و با راه اندازی سامانه تهران من ، وصولی های عوارض خودرو از طریق سامانه مذکور صورت می گیرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، وحید عرب مدیرکل تشخیص و وصول درآمدگفت : در راستای رفاه حال مالکان خودرو و با راه اندازی سامانه تهران من از سال گذشته امکان پرداخت عوارض خودرو از طریق my.tehran.ir پس از ثبت نام در سایت فوق فراهم شد.
وی افزود: همچنین سامانه cartax.tehran.ir نیز منبع وصولی عوارض خودرو قرار داشت، ولی با توجه به سیاست های شهرداری تهران و امکانات سامانه تهران من، از این پس وصولی عوارض خودرو از طریق این سامانه صورت می پذیرد.
مدیر کل تشخیص و وصول درآمد در تشریح چگونگی این اقدام گفت: با توجه به برخی تخلفات بوجود آمده در بعضی از دفاتر منسوب به دفاتر خدماتی شهرداری که نسبت به پرداخت عوارض خودرو از سامانه شبکه اینترنتی اقدام نموده و هزینه ای به عنوان خدمات از مالکین خودرو و بدون پشتوانه قانونی دریافت می نمودند و از طرفی مالک خودرو در هنگام ورود به درگاه اینترنتی شهرداری تهران می بایست اطلاعات شناسه خودرو ، کد ملی ، پلاک انتظامی و شماره همراه شخصی خود را در اختیار کاربران قرار می داد که با توجه به موارد ذکر شده فوق ، اقدام اخیر به منظور تسهیل فرآیند پرداخت و آسودگی خاطر مالکان خودرو صورت گرفت.
وی در ادامه گفت: با توجه به راه اندازی سامانه تهران – من و جلوگیری از تخلفات کاربران غیر تخصصی، سامانه اینترنتی دریافت عوارض خودروشهرداری تهران به سامانه تهرا ن – من متصل شده و هرمالک با ورود اطلاعات شخصی و معرفی خودرو های تحت پوشش می تواند با انتخاب کلید عوارض خودرو و نمایش عوارض مربوطه نسبت به پرداخت الکترونیکی آن از طریق کیف پول الکترونیکی خود اقدام نماید.
وی در پایان روشهای پرداخت عوارض را یادآور شد و گفت: به جز سامانه my.tehran.ir شهروندان می توانند جهت پرداخت حضوری عوارض خودروی خود به دفاتر خدمات الکترونیک شهر و دفاتر پیشخوان خدمات دولت نیز مراجعه کنند.

  • يکشنبه ٢٢ دی ١٣٩٨ - ٠٩:٥٢
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر: